DOLAR 17,9654 0.17%
EURO 18,3309 -0.42%
ALTIN 1.027,96-1,08
BITCOIN 433144-2,56%
Yozgat
31°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yönetim Kurulu Üyeliği İhtisas Programı Gerçekleştirildi

Yönetim Kurulu Üyeliği İhtisas Programı Gerçekleştirildi

ABONE OL
Şubat 28, 2022 08:40
Yönetim Kurulu Üyeliği İhtisas Programı Gerçekleştirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) iş birliğinde düzenlenen ‘Yönetim Kurulu Üyeliği İhtisas Programı’, 24-26 Şubat’ta çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Mevcut durumda yönetim kurulu üyesi olan veya gelecekte olmak isteyen adaylara yönelik hazırlanan programda katılımcılar, alanının önde gelen uzman isimleri ile bir araya geldi. 

 

Hayata geçirdiği eğitim programlarıyla kurumsal yönetimin benimsenmesi ve geniş kitlelere ulaşmasını hedefleyen Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) ile nitelikli eğitimleriyle sermaye piyasaları ve çalışanlarının gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) iş birliğinde düzenlenen ‘Yönetim Kurulu Üyeliği İhtisas Programı’, 24-25-26 Şubat’ta çevrim içi olarak düzenlendi.  

 

Program; yönetim kurulu üyelerinin katıldıkları toplantıları daha etkin hale getirmelerini, her üyenin fikrini doğru bir şekilde dile getirebilmesini ve komitelerin en hızlı ve etkili biçimde yönetim kurulunu bilgilendirmesini sağlamayı amaçlıyor. Programda, yönetim kurulu oluşturmanın püf noktaları, yönetim ve icra kurullarının çalışma prensipleri ve farklar, etkin yönetim kurulu işleyişi için öneriler ve komiteler, yönetim kurulu dinamiklerini davranış ve duygularla ele almak gibi konular detaylı olarak ele alınıyor.  

 

Programın birinci gününde moderatörlüğünü Egon Zehnder Ortağı Murat Yeşildere’nin gerçekleştirdiği ‘Yönetim Kurulu Yapısı ve Yönetim Kurulu Üyelerinin Konumu’ başlıklı tecrübe paylaşımına dayalı modülde TKYD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tamer Saka ve TKYD Danışma Kurulu Üyesi Aclan Acar katılımcıların sorularını cevapladı. Dr. Tamer Saka, programa ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Kurumların markalaşma, inovasyon, uluslararası büyüme, iç kontrol ve denetim gibi konulara odaklanmaları gereken bir dönemdeyiz. Kurumsal yönetim ilkeleri çerçevesinde ortaya koyulması gereken bu yeni stratejiyi belirlemede en büyük görev yönetim kurullarına düşüyor” dedi.  

 

Program kapsamında katılımcılar, TKYD Yönetim Kurulu Başkan Dr. Tamer Saka, TKYD Danışma Kurlu Üyesi Aclan Acar, Egon Zehnder Ortağı Murat Yeşildere, TKYD Yönetim Kurulu Üyesi Av. Arb. Nihal Mashaki, Arge Danışmanlık Ortak Dr. Erkin Erimez, Stratejik Co. Kurucu Ortağı Selim Oktar, Hergüner Bilgene Özeke Avukatlık Ortağı Av. Kayra Üçer, The Coaching Company Üst Düzey Yönetici Liderlik Koçu Naci Demiral gibi alanının önde gelen uzman isimlerini dinleme fırsatı buldu. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP