DOLAR 17,2352 0.04%
EURO 17,6394 0.32%
ALTIN 965,660,33
BITCOIN 3513842,65%
Yozgat
21°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Aksigorta, İş’te Eşit Kadın Sertifikası’nın Sahibi Oldu

Aksigorta, İş’te Eşit Kadın Sertifikası’nın Sahibi Oldu

ABONE OL
Şubat 12, 2022 01:51
Aksigorta, İş’te Eşit Kadın Sertifikası’nın Sahibi Oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çalışanlarının 51’i kadınlardan oluşan ve Sürdürülebilirlik Akademisi ve İngiliz denetim şirketi Intertek iş birliği ile yapılan bağımsız bir denetim sonrası İş’te Eşit Kadın Sertifikası’nı almaya hak kazanan Aksigorta hem şirket içinde hem de şirket dışında kadınların hayatına değer katacak girişimler üzerinde çalışıyor.

 

Hayatın her alanında olduğu gibi iş dünyasında da toplumsal cinsiyet eşitliğini savunan Aksigorta, bu kapsamda yaptığı çalışmalarla, aldığı sertifikalara bir yenisini daha ekledi. Çalışanlarının 51’i kadınlardan oluşan ve Sürdürülebilirlik Akademisi ve İngiliz denetim şirketi Intertek iş birliği ile yapılan bağımsız bir denetim sonrası İş’te Eşit Kadın Sertifikası’nı almaya hak kazanan Aksigorta hem şirket içinde hem de şirket dışında kadınların hayatına değer katacak girişimler üzerinde çalışıyor.

 

İş hayatında kadınlara eşit haklar ve fırsatlar sunan kurumlar, Sürdürülebilirlik Akademisi ve İngiliz denetim şirketi Intertek iş birliği ile yapılan bağımsız bir denetim sonrası yeterli puan aldıklarında İş’te Eşit Kadın Sertifikası almaya hak kazanıyorlar. Sertifikaya sahip olabilmek için geçme derecesinin 70 puan olduğu denetimden 90 puan alan Aksigorta, cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve ayrımcılık yapılmaması, ayrımcılığa karşı etkin bir yönetim sistemi oluşturulması, güvenli çalışma koşullarının sağlanması, şiddet ve tacizi önleme mekanizmalarının oluşturulması, tedarik zincirinin politikalar doğrultusunda bilgilendirilmesi, cinsiyet eşitliği ve kadının güçlenmesi için sosyal etki oluşturulması, tüm paydaşların çözüme katılımının sağlanması gibi konularda değerlendirmeye tabi tutuldu.

 

Tüm çalışanlara eşit fırsat

Cinsiyet dengesinin iş hayatına zenginlik katacağına inanan Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Gürkale, “WEP’s prensipleri imzacısı olarak çıktığımız yolda cinsiyet eşitliğine yönelik yaptığımız çalışmalarla “İş’te Eşit Kadın Sertifikası”nı da almış olmaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Aksigorta olarak, tüm çalışanlarına eşit fırsat tanıyan bir kurumuz. Cinsiyet eşitliği bilinci konusunda kurumda farkındalık yaratmak amacıyla 2013 yılında İş’te Eşitlik Bildirgesi’ni imzalamış ve bu bildirge ile kurum içerisinde cinsiyet dengesini korumuş olduk. Aynı zamanda deneyimli ve yetkin kadın çalışanların daha üst pozisyonlara doğru ilerleyerek Aksigorta’da ve iş hayatında yükselmelerine de destek oluyoruz. Rakamlarla ifade etmemiz gerekirse, kurumumuz çalışanlarının 50,3’ü kadınlardan oluşuyor. Yönetici kadromuzun 32’si kadın. Aynı zamanda 73 oranında kadın çalışan bağlılığına sahibiz. Kıdem yılı oranlarına baktığımızda da kadın çalışanlarımızın 6,01 oranında kıdem yılına sahip olduğunu görüyoruz.  Ayrıca şirket içinde ve şirket dışında kadınların hayatına değer katacak önemli girişimlerimiz bulunuyor’’ dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP