'Aydabir' söyleşisi “Tasarımda Hayal Gücü" temasıyla gerçekleşti

Bien ana sponsorluğunda, İDEALİST İç Mimarlık Derneği tarafından organize edilen söyleşi serisi Aydabir’in 18’incisi “Tasarımda Hayal Gücü” temasıyla gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü tasarımcı Doruk Kubilay’ın yaptığı söyleşide, iç mimar Hasan Burak Akyıldız ve iç mimar Erdem İşler konuşmacı olarak yer aldı.

İDEALİST İç Mimarlık Derneği ve Bien iş birliğiyle hayata geçirilen güncel, sosyal ve ilham veren sohbetler serisi ‘Aydabir’in 18’incisi 18 Kasım Pazartesi günü “Tasarımda Hayal Gücü” temasıyla iç mimar ve tasarımcıların katılımıyla addresistanbul’da gerçekleşti. Doruk Kubilay moderatörlüğündeki söyleşiye, iç mimar Hasan Burak Akyıldız ve iç mimar Erdem İşler konuşmacı olarak katıldı.

Geleneksel ‘Aydabir’ söyleşisinde ‘Tasarımda Hayal Gücü’ başlığı altında Doruk Kubilay, Erdem İşler ve Hasan Burak Akyıldız iç mekan tasarımları ve ürün tasarımlarındaki hayal gücü ile kurgu süreçlerini, ilham kaynaklarını izleyicilerle paylaşıldı. Görsellerle desteklenen söyleşide vizyon, bakış açısı ve gusto ile ilgili bir sohbet gerçekleştirildi. Söyleşi, izleyicilerin ve genç meslektaşlarının soruları ve konuşmacıların sorulara yönelik bireysel deneyimleri ekseninde verdikleri cevapları ile tamamlandı.

Mimarlar, üniversite öğrencileri ve sektör profesyonellerinin katıldığı Aydabir söyleşi dizisi, yoğun ilgi görüyor. Farklı disiplinlerden gelen konuşmacıların yer aldığı söyleşilerde güncel, sosyal ve ilham veren konular özgür ve samimi bir ortamda ele alınıyor. 2022 yılından bu yana devam eden söyleşi dizisi ‘Aydabir’in bir sonraki etkinliği yeni temasıyla Ocak ayında addresistanbul’daki İDEALİST Merkez’de gerçekleşecek. ‘Aydabir’ söyleşi serisinin tüm videolarına İDEALİST İç Mimarlık Derneği YouTube kanalından ulaşılabiliyor.

Hasan Burak Akyıldız

Hasan Burak Akyıldız iç mimarlık eğitimi için 1999 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık bölümüne başladı. Eğitimi sırasında mobilya ve ürün tasarımına olan ilgisi, onu Endüstriyel Tasarım Bölümü’ne ikinci ana dal olarak yönlendirdi. 2009’da İstanbul Ataşehir’de kendi ofisini açtı ve iç mekan tasarımının yanı sıra, mobilya tasarımı ve üretimine odaklanarak şirketinin bünyesinde bir ahşap atölyesi kurdu. Akyıldız ve ekibi, doktor klinikleri, özel mobilya tasarımları başta olmak üzere ofis, ev ve ticari mekanların tasarımına yönelik profesyonel hizmet sunmaktadır.

Erdem İşler

Erdem İşler 1980 yılında Berlin’de doğdu. Öğrenim hayatına İstanbul’da devam etti ve 2005 yılında Yeditepe Üniversitesi İç Mimarlık bölümünden mezun oldu. Mesleki kariyerine çeşitli iç mimarlık projeleri üzerinde çalışarak başladı. 2009 yılında üniversiteden arkadaşı ve ortağı Emre Özücoşkun ile Cisimdesign’ı kurdu. Restoran, kafe, otel, konut ve mağaza gibi farklı alanlarda projelere imza attı.

 Doruk Kubilay

1988 doğumlu Doruk Kubilay Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Milano’da bulunarak, araştırmalarını ve mesleki girişimlerine devam etmiştir. 2010’da hayata geçirdiği Studio Lugo bünyesinde iç mimari tasarım ve ürün tasarımı üzerine çalışmaktadır. Tasarladığı ürünler Avrupa’da farklı galeriler tarafından temsil edilmektedir. Beyoğlu Çukurcuma’da bulunan stüdyo multidisipliner bir yapıda çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca, İDEALİST İç Mimarlık Derneğinin yönetim kurulunda aktif olarak görev yapmaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir