Yozgatlı Miniklerden Şiir Dinletisi

Yozgatlı Miniklerden Şiir Dinletisi
Kendileri küçük ama yürekleri kocaman.. maharetleri ise parmak ısırtan cinsten…”Elif” “Yağmur” olup aktı sahneye…”Verda”, güvercin olup kondu pervazlara…Sakaryalı minikler ebeveynlerini duygu seline boğdu. Okul idarecileri ise, hem sınıf öğretmeniyle hem de gönülleri fetheden minik öğrencileriyle gurur duydular. 21.04.2018 21:26

Yozgat Sakarya İlkokulu son sınıf öğrencileri, özverili öğretmenleri Devlet Çukurluo’nun hazırladığı “Yedi Karanfilden Bir Güle” adlı şiir dinletisiyle adeta usta şairleri kıskandırdı. Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe okul idarecileri  ve sınıf öğrenci velileri tam kadro katılarak duygu yüklü sahnelere tanık oldular. Milli ve manevi duygulara hitabeden programda,  öğrenciler bireysel ve toplu şekilde şiir, naat ve salavatı şerife  okuyup salonu dolduran kalabalıktan alkış topladı.

         Hümanur  Verda Yurtlu’nun okuduğu  “Seccadem Kumlarda”, Elif Kunduz’un okuduğu “Yağmur” şiiri duygu yoğunluğu oluştururken, Ömer Faruk ve  Belinay Erkoç kardeşlerin okuduğu şiirler  hem okuyanı hem de   dinleyenleri  etkiledi.

        Öylesine muhteşem ve bir o kadar da  başarılı  programdan duyduğu memnuniyeti gizleyemeyen Okul Müdürü  Hamza Şimşek “ Öğrencilerimiz maharetlerini sergilerken, gördüğümüz üzre ebeveynleri de salonda duygulandı. Yine öğrenciler minik yürekleriyle usta şairleri aratmayan hatta kıskandıran bir pişmişlik ve başarıyla  seçkin şiir ve naatları seslendirirken, sınıf öğretmenimiz Devlet Çukurluo sahne arkasında dahi performansından ödün vermedi.” diyerek bu etkinliğin mutfağındaki 4/D sınıfı öğretmeni devlet Çukurluo’ya teşekkür etti.

           Sunucularından, sahne alan öğrencilere kadar görev alan bütün öğrencilerin başarılı şekilde gerçekleştirilen program, toplu şekilde yapılan dua faslıyla sona erdi.  

 

 


Etiketler: yozgat - sakarya

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.