Okullara Hayat Olsun projesi tam gaz

Okullara Hayat Olsun projesi tam gaz
Yozgat’ın Sorgun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında açılan Yüzme Kursu’na, öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.20.01.2014 09:04
Sorgun Gevrek Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Gülay Eruzurumluoğlu tarafından Bedirbaba kaplıcalarında verilen yüzme kursuna, 30 kız 15 erkek öğrenci katılıyor.

Yüzme kursunun Yozgat'ta bir ilk olduğunu ifade eden Erzurumluoğlu, yüzme kursu'nun olduğu gün ve saatte havuzun müşterilere kapatıldığını, sadece öğrencilerin alındığını söyledi. Erzurumluoğlu, "Aralık ayı ortalarında başlayan kurslarımıza bu kadar yoğun talep olacağını tahmin etmiyorduk. Kurslarımız henüz tam anlamıyla duyulmuşta değil. Duyulması durumunda öğrenci sayısının daha da artacağını sanıyorum. Ancak bundan sonra yapılan başvuruları yarıyıl tatilinde açacağımız ikinci etap kursa alabileceğiz" dedi.

Kursların oldukça başarılı bir şekilde devam ettiğini vurgulayan Erzurumluoğlu, "Kursun olacağı gün suyun seviyesi düşürülüyor ve öğrenciler yüzme gözlükleri, boneleri ve yüzme tahtalarıyla havuza alınıyor. Öğrenciler havuza belediyeden tahsis edilen bir toplu taşıma aracı ile okullarından alınarak getiriliyor ve kursun bitiminde tekrar okullarının önüne bırakılıyorlar. Kursun ikinci ayağı da yarıyıl tatilinde başlayacak. Bu kursa devam eden öğrenciler yarıyıl tatilinde beş günlük periyotlarla model uçak kursuna katılacaklar. Türk Hava Kurumu'ndan temin edelin model uçak malzemeleri ile çocuklar ATA uçağı yapıp uçurma fırsatı yakalayacaklar" diye konuştu.

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.