KILAVUZ DROGBA

KILAVUZ DROGBA
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, “Drogba’dan öğrenmemiz gereken önemli bir ders: Sevgiyle Büyümek” başlıklı yazısında ırkçılığa dikkat çekerken, “Bu virüsün ilk görüldüğü yerde yok edilmesi hepimizin görevi olmalı” dedi 15.05.2013 08:49

Derbide yaşanan çirkin olaylara yönelik tepkiler çığ gibi büyüyor. Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki ayrımcı davranışlara dikkat çekerek sporun bütün paydaşlarına dostluk ve sağduyu çağrısı yaptı.
Başkan Aysal, sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinden yayınlanan, “Drogba’dan öğrenmemiz gereken önemli bir ders: Sevgiyle Büyümek” başlıklı yazısında çarpıcı ifadeler kullandı:
Bir gencimizi yitirdik. Suçu: Rakip takımı sevmesi. Herkes benim tuttuğum takımı sevemeyeceğine göre Burak Yıldırım’ın “suçunu paylaşan” kabaca 76 milyon sporsever var Türkiye’de. Sadece sporsever oldukları için sevmemiz gereken 76 milyon.
Dünya yıldızları var ligimizde top koşturan. Üstelik bırakın oyunculuk yeteneklerini, sosyal aktiviteleriyle dünyaya örnek olmuş, sporun barış ve kardeşliğe getirebileceği en büyük katkıların örneğini vermiş bir yıldız var aralarında. Türkiye’yi seçtiği için dünyanın gündeminde bizi en üst noktalara getiren büyük bir sevgi ve tolerans elçisi.
İmza attığı gün bir dostum, “sadece bir yıldız transfer etmediniz, bir kültür abidesi” transfer ettiniz demişti. Aynı kanıdaydım. Gururluydum. Kulübüme, ülkeme, gençliğime güvenim tamdı. Kendisini tercihinden dolayı tebrik etmiş, doğru ülkeye geldiğini belirtmiştim. Bugün, sporu insanlığın yücelmesi için en önemli araçlardan biri olarak gören bir spor adamı olarak utanıyorum.

‘Mutlaka yapmalıyız’
Biz “bu değiliz” demek yetecek mi? İnandırabilecek miyim “bu” olmadığımıza?
Biz, “bu” olmadığımız için Olimpiyatlara talip olduk. Ulusları, ırkları, dinleri, kültürleri birleştirmek için. Hayatın diğer alanlarındaki nefreti, düşmanlığı spordaki sevgiyle, kardeşlikle yenebileceğimizin güçlü bir örneğini sergilemek için. Futbol sahalarımıza Yurt dışından ithal bu virüsün anında ve ilk görüldüğü yerde yok edilmesi hepimizin en önemli görevlerinden biri olmalıdır. Geleneklerimiz ve kültürümüz bizlere bu topraklarda ayrımcılıktan uzak birlikte yaşamayı öğretmiştir. Maalesef Türk sporu bir kez daha saldırıya uğradı. Ben yapmadım, o yaptı edebiyatı hiç birimizi temize çıkarmaz. Tek yapacağımız “Bu” olmadığımızı her davranışımızla kanıtlamak. Sevginin, toleransın, saygının her gün bir örneğine imza atmak. Yapmazsak bu lekeyi, bu güzel ülkeye biz yapıştırmış oluruz.Kaynak: http://skorer.milliyet.com.tr/kilavuz-drogba/galatasaray/detay/1708778/default.htmEtiketler: Türkiye , oyunculuk , Drogba , Şükrü Saracoğlu Stadı , Galatasaray , futbol , spor , transfer , internet , Hepimizin , Tebrik , Edebiyatı , sadece , Dünyaya , Anında

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.