Cim-Bom’dan ‘özel’ destek

Cim-Bom’dan ‘özel’ destek
Galatasaray Kulübü, Türkiye Özel Sporcular Spor Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği (TÖSSED) ile protokol imzaladı. 15.05.2013 08:49

Florya Metin Oktay Tesisleri’nde düzenlenen imza töreninde, TÖSSED Onursal Başkanı Dilek Sabancı ve TÖSSED Başkanı Aydemir Karaer ile Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, yönetim kurulu üyesi Refik Arkan, İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan, Teknik Direktör Fatih Terim ve sarı-kırmızılı bazı sporcular hazır bulundu.
Ünal Aysal ve Dilek Sabancı, “Bana kazanma şansı verin. Kazanamasam bile, çabamda cesur olmama yardım edin” sloganıyla hayata geçirilen projenin protokolüne imza koydu. Galatasaray’ın teknik imkanları altında ve antrenörlerinin gözetiminde eğitim verilecek 11 zihinsel engelli ile 8 partner sporcunun, 5-9 Haziran tarihlerinde Varşova’da 12 Avrupa ülkesinin katılımıyla düzenlenecek Özel Olimpiyatlar 2013 Karma Futbol Turnuvası’na katılacakları belirtildi.
Başkan Aysal yaptığı konuşmada, her bireyin spor yapma hakkı bulunduğuna dikkat çekerken, Fatih Terim ise “Uzun zamandır bu işin içindeyim. Ölünceye kadar yardım etmeye devam edeceğim” dedi.
Dilek Sabancı destekleri için Ünal Aysal’a bir plaket verdi. Fatih Terim, Hamit Altıntop, Sabri Sarıoğlu, kadın voleybol takımının milli oyucusu Neriman Özsoy ve erkek basketbol takımı oyuncusu Göksenin Köksal, zihinsel engelli sporcularla fotoğraf çektirdi.Kaynak: http://skorer.milliyet.com.tr/cim-bom-dan-ozel-destek/galatasaray/detay/1708779/default.htmEtiketler: basketbol , Türkiye , Avrupa , Hamit Altıntop , Sabri Sarıoğlu , Fatih Terim , voleybol , rehabilitasyon , zihinsel engelli , Florya , Metin Oktay Tesisleri , Galatasaray , futbol , Fotoğraf , spor , Lutfi Arıboğan , Haziran , Refik Arkan , Neriman , 2013

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.