Araçlararası kros yarışması!

Araçlararası kros yarışması!
Yozgat'ta düzenlenen okullar arası kros müsabakasına katılanlar, birbirinin yanı sıra, trafikteki araçlarla da yarışmak zorunda kaldı. 02.12.2013 14:17

Yozgat'ta düzenlenen okullar arası kros müsabakasına katılanlar,  birbirinin yanı sıra, trafikteki araçlarla da yarışmak zorunda kaldı. 

Yozgat'ta yıllardır kros müsabakalarının yapılabileceği bir alanın belirlenememesi nedeniyle her yıl aynı manzaralar ortaya çıkıyor. Karatepe Mahallesi'nde Çapanoğlu Kentpark bölgesinde, Kirazlıdere yolunda gerçekleştirilen kros müsabakalarında, yolun alternatifinin bulunmaması nedeniyle trafiğe kapatılamaması, sporculara yine zor anlar yaşattı.

Yozgat Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ile araç parkının bulunduğu bölgede devam eden hafriyat çalışmaları da eklenince, sıkıntı bu yıl doruğa ulaştı. Müsabakaya katılan yaklaşık 200 sporcu dereceye girebilmek için birbiriyle yarışırken, kontrollü olarak geçişlerine izin verilen hafriyat kamyonları yola çıktı. Kamyon konvoyunun arasında kalan bazı yarışçılar zor anlar yaşarken, mücadelenin sonunda bazıları da baygınlık geçirdi.

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.