BBP Genel Başkanı Destici Yozgat'ta

BBP Genel Başkanı Destici Yozgat'ta
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici Partisinin Yozgat İl teşkilatını ziyaret etti. Destici ziyaretinde Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'na ilişkin soruları da yanıtladı.24.11.2013 01:37

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, merhum genel başkanları Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekilerin ölümüne ilişkin şoruşturmanın, Türkiye'de bugüne kadar eşi benzeri görülmeyen bir takip ve titizlikle yürütüldüğünü ifade ederek, şöyle devam etti:

"Türkiye'de bugüne kadar benzerleriyle kıyasladığımızda, ister faili meçhul deyin, ister suikast deyin, ister sabotaj deyin, en iyi takip edilmiş ve şu anda en iyi konumda olmuş dosyadır. Yani Cumhuriyet tarihinde belki de benzeri olmayan bir şekilde takibi yapılmıştır ve bu seviyeye getirilmiştir. Rahmetli Özal ile ilgili dosyada geniş bir soruşturma yapılamadı. Neden? Çünkü zaman aşımıyla karşı karşıyaydı. Eşref Bitlis davasında, Adnan Kahveci davasında, bütün buna benzer davalara baktığınız zaman hep süreçle ilgili problemler yaşandı ama bizim davamızda, ilk günden bugüne geldiğiniz zaman bütün aşamalar hukuk içerisinde eksiksiz olarak yerine getirilmiş." şeklinde konuştu.

Destici çözüm sürecine ilişkin de "Türkiye'nin her tarafını gezerek bölge toplantıları yaptık. Vatandaşlarımızı dinledik ve bu sürecin Türkiye'yi PKK belasından kurtarmayacağını, gelecekte başını daha büyük belaya sokacağını, PKK'yı önce meşrulaştıracağını, siyasallaştıracağını söylemiştik. Bölgede İsrail'in yalnızlığına son verecek, Batı'ya karşı şartsız bir partnerlik yapacak, kukla bir büyük Kürdistan hayalinin kurulacağını iddia etmiştik. Şimdi adım adım oraya doğru gidiliyor." dedi.

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.