YANLIŞ YORUMDAN MUZDARİP

YANLIŞ YORUMDAN MUZDARİP
Irkçılık tartışmalarının merkezindeki T.D., elindeki muzu havaya kaldırdığı sırada sahada G.Saray’dan sadece kaleci Muslera’nın olduğunu söylerken fotoğrafın çekildiği dakika da F.Bahçe taraftarının sözlerini doğruluyor 15.05.2013 08:49

ALİ CAN

Hafta sonu oynanan F.Bahçe-G.Saray derbisi ne yazık ki sahadaki futbolla değil, futbol dışı yaşanan tatsız olaylarla konuşulmaya devam ediyor. 19 yaşında bir F.Bahçe taraftarının öldürülmesi, maçın son dakikalarında kendi takımlarında kaptanlık yapan ve milli takımdan da arkadaş olan F.Bahçeli Volkan ile G.Saraylı Sabri’nin kavgası derken bir de ırkçılık iddiası gündeme bomba gibi düştü.
DERBİDE elinde bir muz tutarak G.Saray’daki siyahi futbolculara ırkçı tavırlar sergilediği öne sürülen T.D. adlı F.Bahçe taraftarına ilk tepki ise G.Saray’ın Fildişi Sahilli yıldızı Didier Drogba’dan gelmişti.
TECRÜBELİ futbolcu Instagram hesabından yayımladığı, “Bana maymun diye sesleniyorsun ama unuttuğun bir şey var. Takımının, seni sevinçten havaya zıplatan gollerini atan da benim maymun kardeşimdi” mesajıyla ve Darwin’in Evrim Teorisi fotoğrafıyla tepkisini dile getirirken dünya basını da olaya dikkat kesildi.

‘İNTİHAR EDERİM’
İNGİLTERE’DEN Gana’ya, İsveç’ten Fransa’ya kadar birçok ülkenin önde gelen haber kuruluşları, konuyu gündemlerine taşırken ırkçılık yaptığı iddia edilen F.Bahçe taraftarı T.D., kendini savundu. Hayatı boyunca ırkçılığın karşısında durduğunu ifade eden T.D., “Muzu Almanya’dan gelen bir kişi ikram etmişti bana. Muslera sahaya çıktı ve ben de o an ona karşı yapılan tezahüratlara eşlik ettim. O sırada sahada Muslera dışında başka bir futbolcu yoktu.
BU hareketi Eboue ve Drogba’ya karşı yaptığım kanıtlanırsa intihar ederim” diyerek reddetti.
KONUYLA ilgili olarak T.D.’nin fotoğrafını çeken arkadaşımız Doğan Çil de T.D.’nin söylediklerini doğrularcasına, “Ben o fotoğrafı çektiğimde takımlar henüz sahaya çıkmamıştı. Foto Muhabirleri odasının önünde bulunuyordum ve taraftarın tepkisi üzerine sahaya baktım. Bu esnada Muslera, yedek kaleci ve antrenörleri Taffarel ısınmak için sahaya girmişti.
TAM da bu esnada yanımda bulunan birkaç arkadaşımla birlikte elinde muzu gösteren arkadaşı tellere çıkmış bir durumda çektim. Saat 19.00-19.15 arası bu fotoğraf karesini çektim. Zaten G.Saray Futbol Takımı da sahaya geç çıktı. Tam olarak 19.30’du” açıklamasını yaptı.

F.Bahçe, yurt dışı kaynaklı haber ajansı AFP’nin servis ettiği bu fotoğrafın, derbi günü çekilmediğini belirterek olayın takipçisi olacaklarını ifade ediyor.Kaynak: http://skorer.milliyet.com.tr/yanlis-yorumdan-muzdarip/galatasaray/detay/1708785/default.htmEtiketler: Almanya , ırkçılık , Fransa , İngiltere , Didier Drogba , Drogba , İsveç , AFP , Darwin , saat , futbol , futbolcu , Fotoğraf , G.Saray , Ten , Instagram , F.Bahçe , diyerek , sadece

Diğer KADIN AİLE haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.