Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu’na bahar geldi

Kadın Açık Ceza İnfaz  Kurumu’na bahar geldi
Kadın Açık Ceza İnfazrnrnKurumu’na bahar geldi 30.05.2018 09:27

Kadın Açık Ceza İnfaz

Kurumu’na bahar geldi 

Toplumsal birçok sosyal faaliyete imzasını atan Hayata Dönüş Derneği ve Aynı Gökyüzü Altındayız (AGA) ekibi, Kocaeli Kadın Ceza İnfaz Kurumu’nu renklendirerek çocuklara oyun oynayabilecekleri etkinlik alanları yaptı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında İzmit Topçular İlkokulu bahçe duvarlarını resimler ile süsleyen Hayata Dönüş Derneği Başkanı Nezahat Erok ve dernek üyeleri, Kocaeli Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda da şenlik havasında bir gün
düzenledi. Aynı yıl içinde 8 Mart, 23 Nisan, Anneler Günü ve diğer özel günlerde Kocaeli Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu bahçesinde birbirinden renklietkinliklere imza atan dernek gönüllüleri; Aynı Gökyüzü Altındayız (AGA) Kocaeli ekibi ile bahçenin boyasız olan beton duvarlarını masal kahramanları, neşeli sayılar ve hayvanlarla renklendirdi.

KURUM BAHÇESİ ŞENLENDİ

Ayrıca sayıları ve harfleri öğreniyorum temalı yerler ile renkli seksek alanları ve masal anlatan masal ağacı gibi kreş öğrencilerine bahçede de eğitim fırsatı sunan alanlar yaratılmış oldu. Kurum hükümlülerinin de boyama faaliyetine katılması ile işbirliği içinde geçen etkinlikte kurum psikoloğu Sinem Çetin ve kreş öğretmeni Emsal Gündüz de eline fırça alarak duvarları boyamaya eşlik etti. Kurum bahçesinde çizim ve boyama devam ederken, 3-6 yaş kurum kreş öğrencileri üniversiteli abla ve ağabeyleri ile oyun oynadı, dans etti ve çeşitli yarışmalar ve yüz boyama faaliyetleri düzenlendi. 

SÜRPRİZLE KARŞILAŞTILAR

Akşam saatlerinde kreşten çıkan öğrenciler renkli duvarları görünce büyük sürprizle karşılaşmış oldu. Hayata Dönüş Derneği Başkanı Nezahat Erok, “Miniklerin gözlerindeki sevinci görmemiz harika bir geri bildirim oldu. Resimleri soran, sorgulayan, öğrenmeye açık bir nesil yetişecek. Aynı Gökyüzü Altındayız, İzmit Belediyesi ve bu mutluluğu yaşatma fırsatı veren Kocaeli Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu’na teşekkürlerimizi sunarız” şeklinde konuştu. Kurum psikoloğu Sinem Çetin ve kreş öğretmeni Emsal Gündüz de HAYÖD ve AGA ekiplerine kurumun bahçesini renklendirdikleri için teşekkür etti.


Etiketler: Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu’na bahar geldi

Diğer KADIN AİLE haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.