Yozgatlılardan Ahde Vefa

Yozgatlılardan Ahde Vefa
İstanbul da yaşayan Yozgatlıların ilk göz ağrısı diye tabir ettiğimiz Yozgat Kültür ve Dayanışma Derneği (Merkez Dernek) güzel bir vefa örneği sergiledi.16.10.2016 15:21


Yozgat Kültür ve Dayanışma Derneği  başkanı Muammer şaşmaz ve yönetimi 1987 de Kadıköy de temeli atılan Yozgatlıların diyarı gurbette ilk buluşma ve kaynaşma vesile dernekte bu zamana kadar aktif görev almış başkan ve yönetimlerini kahvaltıda buluşturdu.

Kahvaltı programına İstanbul 1.bölge Milletvekili olan aynı zamanda bu derneğin sekretarya görevini üstlenmiş Hurşit Yıldırım, eski dernek başkanlarından Haşim Köksal,Nazif Aydoğmuş, Menderes demir, Kazım ekinci iş adamı Halit kanak ,Prf.Dr. Kadir Esmer, Prf.Dr Rahmi güçlü, gazetemiz imtiyaz sahibi ihsan Karaman, esenlerin yerel gazetecileri, bürokratlarımız ve eski dernek yöneticileri katıldı.

Dernek başkanı Muammer şaşmaz konuşmasında bu zamana kadar dernekte emeği geçen herkese teşekkür ederek ahirete intikal etmiş olanlar içinde Fatihalar yad ederek başladı. Dernek faaliyetleri hakkında ve yapacakları projeler hakkında eski dernek yöneticilerini kısa bilgilendirdikten sonra yönetim olarak onursal başkan ilan ettikleri Av. Satılmış Şahine plaketini takdim ettiler.

Dernek başkanları adına söz alan Haşim Köksal beyefendide yapılan organizasyon için dernek başkanı ve yönetimine teşekkür etti. Gençlerin derneklere adapte edilmesinin önemine değinerek bu işi daha ileriye taşıyacak olan onlardır, onların bakış açısı bizim için çok önemli diyerek gençleri derneklerin yönetimlerinde yer almaya davet etti.

Son olarak İstanbul milletvekili Hurşit Yıldırım da samimi konuşmasında birlik ve beraberlik ruhunun önemine atfederek Yozgatlılar da moral eksikliğinin giderildiği takdirde çok güzel şeylere imza atacağına şahit olduk oluyoruz da dedi. Siyasi görüş ne olursa olsun ortak paydamız Yozgat ve Yozgatlıya ne yapabilir izin derdinde olmalıyız dedi.Dernek arasında yaşanan fikir ayrılıklarının da bir an önce giderilip moral motivasyonumuzu Yozgat’ımızın memleketimizin kalkınmasına vermeliyiz dedi.

Dernek yönetimi Milletvekili Hurşit Yıldırıma ve şimdiye kadar görev almış başkanlara hediye takdimiyle program son buldu.
Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.