YOZGATLI DERNEKLERDEN EŞZAMANLI GAZETE ZİYARETİ

YOZGATLI DERNEKLERDEN EŞZAMANLI GAZETE ZİYARETİ
Gazetecilere “ Siz haber yazdığınız kadar, haberimiz oluyor “ diyen ve yazar ve şairliğiyle de nam salan İl Müdürü Yurtlu, Yozgat’ta STK’lara yönelik düzenlediği etkinliklere bir yenisini daha katarak, farkındalık oluşurdu ve dernekleri gruplar halinde yönlendirerek şehirdeki gazete çalışanlarının gününü eşzamanlı olarak kutladı10.01.2019 22:58

Yozgat'ta faaliyet gösteren dernekler, “10  Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” özel programını fırsata dönüştürerek, ülkede örnek sayılacak bir uygulamaya imza attı. Yozgat İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, dernek yöneticilerini yönlendirerek, şehir merkezindeki  gazete sahipleri ile çalışanlarının özel günlerini eş zamanı kutlanmasını sağladı.

Yazar ve şair kimliğiyle de bilinen İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Yurtlu “ Amacımız, STK’ların gelişmesi, toplumun her kesimiyle tanışıp kaynaşmasına katkı sunmak. Kaldı ki basın mensupları ve gazeteciler bizim olmazsa olmazımızdır. Onlar bizim her zaman etkinliklerimizi kamuoyuna duyurmakta ve  çoğu zamanda yasal hatırlatmalarla mevzuat yönünden bize bilgilendirme yapmakta. Dolayısıyla, biz de onların bu mutlu günlerinde farkındalık yaparak, mutluluklarını paylaştık”dedi.

Yozgat’ta ilk kez gerçekleştirilen  ve farkındalık teşkil eden bu organizeyle,  Yozgat’ta bulunan tüm gazete sahibi ve çalışanları eş zamanlı olarak gruplar halinde ziyaret edilerek, örnek bir iyi uygulama etkinliğine imza atıldı.


Etiketler: YOZGAT - HAKKI YURTLU İL SİVİL TOPLUMLA İLİŞKİLER MÜDÜRÜ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.