YOZGAT AK PARTİ`DE ADAY YOĞUNLUĞU

YOZGAT AK PARTİ`DE ADAY YOĞUNLUĞU
1 Kasım tarihi itibariyle alının başvurular kapsamında Yogat`ta en fazla aday adayı başvurusu iktidar partisi AKP` ye yapıldı.02.11.2013 00:00

             2014 Yerel seçimler çerçevesinde aday adaylığı başvuru süresinin sona erdiği süreçte AKPARTİ’ de aday yoğunluğu yaşanırken, en rahat ilçe Akdağmadeni olarak gözüküyor.

               Adalet  ve Kalkınma Parti’sine ilçe belediye başkanlıkları için çok sayıda başvuru yapıldı. Yozgat merkez ilçe  ve Yerköy ilçesi 10’ar  adayla başı çekerken, Sarıkaya 9, Boğazlıyan 7 Aydıncık 6, Çandır 6, Saraykent 5, Sorgun 5, Çekerek 4, Çayıralan 4, Kadışehri 3, Şefaatli 2, Yenifakılı 2 ve Akdağmadeni’nde 4 aday adayı başvuru yapıldığı öğrenildi.

           Adalet ve Kalkınma Partisi’nin il merkezi dahil mevcut ilçe belediye başkanlarının tamamının tekrar adayı adayı olmak için müracaat yaptığı kaydedilirken, aday belirlemede, seçimler açısından en rahat ilçenin 2 aday adayının başvurduğu Akdağmadeni ilçesinin olduğu yorumları yapılırken, Yozgat il merkezinde aday seçimin zor geçeceği ifade ediliyor.

           Aday Adaylığı başvuru süresi sona ererken, bu sürenin teşkilat içerisinde görev yapanları kapsamadığı ve Aralık ayı başın akadr bu sürecin devam edeceği belirtildi.

            Yozgat belediye başkanlığı için, mevcut başkan Yusuf Başer`in yanı sıra, Fahri Açıkgöz, Nurullah Nurdoğan, Kazım Arslan, Süleyman Kandemir, Hasan Doğruyol, Selcen Göksel Taştan, Satılmış Erdoğan, Ahmet Topuz ve Kemalettin Öztürk`ün başvuruda bulunduğu öğrenildi.

            il ve  İlçe belediye belediye başkanlılları için 77 aday adayından 14 isim aday olarak belirlenecek.


Etiketler: akp - SEÇİM - yOZGAT

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.