Vali Yardımcısı Osmaniye'ye Şiirle Uğurlandı

Vali Yardımcısı Osmaniye'ye Şiirle Uğurlandı
Yozgat'taki sivil toplum kuruluşları, tayini çıkan Vali Yardımcısı Adem Yılmaz'ı Osmaniye'ye, onuruna düzenlenen veda yemeğinde şair İl Müdürü Hakkı Yurtlu tarafından yazılıp okunan anlamlı şiirle uğurladı. Böylesi sevgi seli Yılmaz'ı duygulandırırken, adına yazılan övgü dolu şiir ise salonu alkışa boğdu.18.09.2018 20:34

Osmaniye vali yardımcılığına atanan Yozgat vali yardımcısı Adem YILMAZ,  sivil toplum kuruluşlarınca düzenlenen   veda yemeğinde onure edildi.

Yozgat’ta kurulu ve faaliyet gösteren dernekler,  İl Sivil Toplumla İlişkiler  Müdürlüğü organizesinde bir araya gelerek  Yozgat’ta iki yıla yakın hizmet veren Adem Yılmaz’a hem Yozgat yemeği ikram edildi hem de şiir ziyafeti sunuldu. İl Sivil Toplumla İlişkiler  Müdürü ve aynı zamanda şair ve  yazar Hakkı Yurtlu okuduğu “Güle Güle Adem Valim”  adlı şiiriyle duygusal anlar yaşattı.

İl merkezinde faaliyet gösteren yaklaşık kırk derneğin yöneticilerinin katıldığı veda yemeğine Vali yardımcısı Salih Altun da eşlik etti.

Yemek de bir konuşma yapan İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu  vali yardımcımız sayın Adem Yılmaz,  onbeş ay gibi bir süre derneklerle ilgili işlerden sorumlu idi. Birlikte, uyumlu bir çalışma örneği sergileyerek,  sivil toplum iş ve işlemlerini aksatmadan sürdürdük. Biz kendisinden yüksek düzeyde memnun idik. Sanırım zat-ı âlileri de bizlerden memnun kalmıştır.” Diyerek yeni görevinde başarılar diledi.  Yozgat’taki sivil toplumun bir unsuru olan katılımcı dernek yöneticilerine de teşekkür ederek yazdığı şiiri okudu. Dizelerinde Vali Yardımcısı Adem Yılmaz’dan övgüyle söz eden Yurtlu, atandığı Osmaniye iline mesaj göndermeyi de ihmal etmedi.

Osmaniye vali yardımcılığına atanan kıdemli mülkiyeli Adem Yılmaz da, hem bu nazik ve anlamlı programı düzenleyenlere hem de katılımcılara teşekkür ederek. “Bundan sonraki yaşamında, Yozgat’ın ve Yozgatlının ayrı bir yeri olacağını vurguladı. Şahsına yazılan ve huzurunda okunan ferman gibi şiirden duygulandığını da ifade eden Yılmaz “Memuriyet vesilesiyle değişik il ve ilçelerde görev yapmaktayız. Şu bir gerçek ki Yozgat dışarıdan anlatıldığı gibi değil. Yozgat’ı yaşamak gerek. Yozgat’ı önemseyin. Her zaman kapımız Yozgatlılara açıktır” diyerek, Yozgat’ın, yaşamında; meşhur yemekleri,  tarihi ve turistik yerleri ve de etkin insan kaynaklarıyla unutulmayacak bir iz bıraktığını dile getirdi.

Program sonunda, Hakkı Yurtlu yazdığı sekiz kıtalık şiiri, çerçeveletilmiş olarak Yozgat’a veda eden sevilen vali yardımcısı Adem Yılmaz’a takdim etti. 


Etiketler: yozgat - hakkı yurtlu - adem yılmaz

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.