TÜRKİYE FİNALİ YOZGAT`TA YAPILDI

TÜRKİYE FİNALİ YOZGAT`TA YAPILDI
17 Yaş altı erken kuran kursu öğrencileri aarsında düzenlenen kuranı kerimi yüzüne okuma yarışması Türkiye Finali Yozgat`ta yapıldı.09.06.2013 00:00

           Diyanet İşleri Başkanlığınca her yıl düzenlenen "Kuranı-Kerimi Güzel Okuma  Yarışması"  Türkiye Finali Yozgat`a yapılarak, tarihi Çapanğlu Cami ilk kez böylesi bir tarihi proğramı mekan oldu.

           Yozgat Çapanoğlu Cami`nde öğle namazını müteakiben başlayan proğrama Diyanet İşleri Başkanlığından üst düzey bürokratların yanı sıra, Yozgat vali vekili Kemal Şahin başta olmak üzere yetkililer ve çok sayıda cami cemaati katıldı. 17 Yaş altı erkek Kuran kursu öğrencileri arasında yapılan yarışmaya bölgelerinde birinciğe layık görülen 7 bölgeden seçilen öğrenciler Türkiye de Kuran- Kerimi en güzel okuyanlar aarsına girmek için jüri ve cemaat önünde kürsüde ter döktüler.

          Yarışma sonunda Kahramanmaraş`tan katılan Abdulkadir Keskin birinci, İzmir`den katılan Taner Önder ikinci, İstanbul`dan katılan  Halil İbrahim Akgül üçüncülüğe layık görüldü. Dereceye giren ilk üç öğrenci  nakit ve altın ödülüyle, diğerleri ise çeyrek altınla ödüllendirildiler.

          Yozgat`ın ilk kez Türkiye Finaline ev sahipliği yapması ise sevinçle karşılandı. Diğer yandan, Din görevlileri arasında ay sonunda yapılacak olan Kuranı "Kerimi Güzel Okuma Yarışması" bölge finalinin de yinme Yozgat`ta yapılacağı öğrenildi.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.