TOPÇULULAR BAYRAK DİKTİ

TOPÇULULAR BAYRAK DİKTİ
Yozgat'ın merkez Topçu Köyü halkı, muhtarlık ve dernek işbirliğiyle bir araya gelerek köyün en yüksek ve en hakim tepesine Türk bayrağı dikti.12 metre yüksekliğindeki direkte göndere çekilen al yıldızlı bayrak çevre yerleşim yerlerinden de görülebilecek.27.07.2017 00:00

             Topçu Köylüleri, köyün 1300 rakımlı en yüksekrnmevkii olan  “Tepe” ye,   Türk Bayrağırndikerek, tepenin adının da bundan böyle  “BayraklırnTepe“  olarak adlandırdılar. Atatürk Yolurnolarak bilinen Yozgat- Kayseri karayolu güzergahından da  direkt olarak görülebiliyor.               Yozgat  merkez ilçeye bağlı Topçu Köylüleri  bir araya gelerek, ay yıldızlı Türk bayrağınırnköyün en yüksek ve en hakim tepesine dikmeye karar verdi. Topçu Köylülerirnderneği başkanı  Duran EKİNCİ, dernek vernköy muhtarlığı ile ortaklaşa yürüttükleri çalışma kapsamında 3x4,5 metrer ebadındaki Türk Bayrağını  civar yerleşim yerlerinden de görülecek şekilde semalarda dalgalanmasının sevincini heprnbirlikte  yaşadıklarını söyleyerek “emeği geçenlere de teşekkür etti            Başkan EKİNCİ “ Ülkemizinrnbütünlüğüne göz diken bölücü hainlere karşı özellikle 15 Temmuz sonrası alrnyıldızlı bayrağa olan saygı ve verilen  değerin rndaha da arttığını vurgulayarak “ Ecdadımız cephelerde bu bayrak için can verip kan döktü. Şimdiki kuşak olan bizler de özellikle 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında bu bayrak için yaşıyoruz. Bayrağımız semalarda yükseklerde esip dalgalandıkça  varolacağız” diye konuştu.

      Topçu Köylüleri Derneği başkanı Duran EKİNCİ, 12 metre yüksekliğindeki demir direkte göndere çektiklerirnbu dev bayrağın bulunduğu yere de dikkat çekerek “Burası köyümüzün en yüksek ve çevreye en hakim olan bir mevkii. Adına da “Tepe” diyoruz, Bundan böyle bu mevkii de “Bayraklı Tepe” olarak anılacaktır” diyerek,  çevrede yapılacak, ağaçlandırma  çalışması, oturma banklarının yerleştirilmesi gibirnçalışmalarla  bu alanın köyün dinlenme parkı olacağını kaydetti.


Etiketler: topçu

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.