KUTLU DOĞUM KUTLU GÖZ YAŞI

KUTLU DOĞUM KUTLU GÖZ YAŞI
Yozgat'ın kasabasında eğitim öğretim yapılan Araplı İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Sebahat Ertuğrul, kutlu doğum programında okuduğu naatla duygularına yenik düşerek, hem kendi ağladı hem de salonu dolduranların göz pınarlarını yaşa boğdu.19.04.2016 00:00

İçerisinde bulunduğumuz Nisan ayı boyunca düzenlenen “Kutlu Doğum Etkinlikleri”   yaygın şekilde kutlanırken, duygular da yoğunlaşıyor. Hazreti Muhammed sevgisinin ve hayatının geniş şekilde işlendiği pragramda, peygamber sevgisine dair şiirler duygulu anlar yaşatıyor.

 Sorgun Araplı İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Sebahat Ertuğrul okuduğu şiirle hem ağladı hem de ağlattı.

Sanatçı Dursun Ali Erzincalı’nın seslendirdiği meşhur “ “Kırk Yaşındasın Ya Rasulallah” adlı şiiri okuyan imam Hatip ortaokulu 8.sınıf öğrencisi Ertuğrul, şiir bitmeden duyguların hakim olamadı. Duygulu ve içten okuduğu ilahi sözlerini salonu dolduran geniş kitleyle paylaşan Ertuğrul, göz yaşlarına hakim olamayınca, şiire bir süre ara verildi. Tekrar okumaya devam eden Sebahat Ertuğrul, salondakileri de duygulandırırken, alkışlar da eksik olmadı.

         Araplı İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüğü ile Araplı Belediye başkanlığının ortaklaşa düzenlediği programa Sorgun ilçe Müftüsü Hasan Görer, İl Genel meclisi başkanı Hacı Şahbaz, İl Dernekler Müdürü Hakkı Yurtlu,  il genel meclisi üyeleri, belde belediye başkanları ve sayıda vatandaş katıldı.

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.