Kabe'de Yazılan Şiir

Kabe'de Yazılan Şiir
"Kul Hakkı" mahlaslı Yozgatlı şair Hakkı Yurtlu, umre ziyareti münasebetiyle gittiği kutsal toprakları dizelerine aktardı.15.02.2018 00:00

Yozgat’lı şair ve yazar Hakkı Yurtlu, umre ziyareti nedeniyle gittiği kutsal topraklarda,  aldığı ilhamla Kabe ve bölgesindeki dini sembolleri ve manevi atmosferi dizelere  aktardı. “Kabe yolunda”  başlığıyla kaleme aldığı şiir tam on altı mısradan oluşuyor.  Şiirde, hacıların ve umrecilerin ziyaret ettiği kutsal mekanlar, yapılan ibadetler ve dini semboller öyküleriyle dizelerde yerini alıyor.

Daha önce 2 adet şiir ve 3 adet inceleme araştırma konularında yayın bulunan Araştırmacı yazar ve şair hemşehrimiz Hakkı Yurtlu bu kez de tasavvuf şiirlerine  “Kabe Yolunda” adlı şiirini ilave etti.

  

Kabe’nin yolları aşk ile  yakın

Müminler ediyor  coşkuyla akın

Varsa malın, gücün, durma sakın

Bir başkadır mümin Kabe yolunda

 

Dörtlüğüyle başladığı ve tam on altı kıtadan oluşan şiirin sonuna da imza atan “Kul Hakkı” mahlasıyla tanınan şair Yurtlu” nun hatırlanacağı üzere, “İlçe İlçe Yozgat” adlı şiiri de   TRT Haber kanalında “Şehirler ve Şiirler” konulu Yozgat  programında seslendirilmişti.

         “Şair Kul Hakkı" der, Kur'an'dan davet

          Kullara düşüyor,  O'na icabet

         Gönüllerde tek ses,  bol bol ibadet

         Bir başkadır mümin Kabe yolunda...


Etiketler: hakkı yurtlu - yozgat - kabe yolunda

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.