ENGELLİLERLE EMPATİ YAPMALIYIZ

ENGELLİLERLE EMPATİ YAPMALIYIZ
Yozgat İl Dernekler Müdürü Hakkı Yurtlu, engelliler günü nedeniyle ziyaret ettiği bir dernekte "Hepimiz ani bir hastalık veya kaza sonucu birer engelli olabiliriz, bu nedenle kendimizi engelli kişilerin yerine koymalı, empati yapmalıyız" diye konuştu.04.12.2017 00:00

      Yozgat İl Dernekler  Müdürü Hakkı Yurtlu, “Dünya  Engelliler Günü” münasebetiyle Yozgat Sürmeli Engelliler Derneği” ni, ziyaretinde, Yozgat’ta on adet engelli nevinde derneğin kurulu olduğunu söyledi.

          Yozgat’ta kurulu  ve faaliyet gösteren toplam 451 dernekten on adedinin engelli dernekleri alanında kurularak, engellilerin kendi alanlarında dayanışması engellilerin karşılaştığı sorun ve engellerin kaldırılması amacıyla faaliyet yürüttüklerini ifade etti.

  Dünya Engelliler Günü nedeniyle, yeni yerine taşıyan Yozgat Sürmeli Engelliler Derneği’ni ziyaret ederek, yönetim kurulu başkanı  Veysel Eraslan ile görüşen İl Müdürü Yurtlu, derneğin çalışmaları hakkında da bilgi aldı.  Yurtlu, ziyaretinde, “Bilindiği üzere ilimiz genelinde  engellilere yönelik çalışma yapmak amacıyla kurulan on adet dernek mevcuttur. İki adedi spor alanda diğerleri ise engellilerin sosyal, kültürel ve  yaşam alanlarında sorun ve yaşanan süreçte karşılaşılan engelleri kaldırmaya yöneliktir. Bu derneklerden altı adedi il merkezinde diğerleri ise ilçelerde kurulu ve faaliyet göstermektedir.” diyerek, Dernekler Daire Başkanlığının proje desteği kapsamında   engelli derneklerine öncelik tanıdığını da vurguladı.

          Dernek başkanı Eraslan ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek aynı zamanda da derneğe yer tahsisi konusunda desteğini esirgemeyen Belediye Başkanı Kazım Arslan’a da teşekkürlerini sundu.
Etiketler: engelli hakkı dernek

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.