DANIŞTAY'A İKİ YOZGATLI ÜYE

DANIŞTAY'A İKİ YOZGATLI ÜYE
Yozgat'tan yetişen üst düzey görevliler listesine iki isim daha eklendi.Danıştay'a, HSYK'dan hakim Ekrem ÖZÜBEK'in seçilmesinin ardından, Cumhurbaşkanı tarafından bürokrasi kanadından ise avukat Mahmut BALLI atandı.18.12.2014 00:03

              Danıştay üyeliğinde boşalan üyeliklere yapılan seçim ve atamaların tamamlanmasıyla, Yozgatlı iki hukukçu hemşehrimiz  görev aldı.    

         Hakimler ve savcılar Kurulu'nca yapılan seçim sonucu son olarak Sakarya Bölge İdare mahkemesi başkanı olarak görev yapan Kadışehri'li hemşehrmiz hakim Ekrem ÖZÜBEK Danıştay'a üye olarak seçildi. Yozgatlı ikinci üye ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bizzat bürokrasiden atanan Akdağmadeni'li genç hemşehrimiz Mahmut BALLI oldu. 

         Kocaeli SSK ve Yozgat SSK' da avukat olarak görev yaptıktan sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında, hukuk müşaviri ve teftiş kurulu üyesi  olarak görev yapan   son olarak da müsteşar yardımcılığı görevine getirilen başarılı genç hemşehrimiz hukukçu BALLI, yükselen  grafiğiyle Yozgatlıları sevindirdi.

           Danıştay'a üye olarak seçilen bir diğer hemşehrimiz ise, Kadışehri'li hakim Ekrem ÖZÜBEK oldu. Biri avukat diğeri hakim olan ve Danıştay'a seçilen Yozgatlı iki hemşehrimizin atamaları Yozgat kamuoyunda sevinçle karşılandı.Etiketler: mahmut ballı

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.