Çalışma Ofisinin Moral kaynağı

Çalışma Ofisinin Moral kaynağı
Seksenlik Dede, Saygı Çalışma ofisinin adeta moral kaynağı. Hem eğleniyor hem eğlendiriyor.06.11.2016 00:00

       İlerleyen yaşına ve ağaran saçına inat, amatörce sürdürdüğü müzik tutkusunu rn ilk günkü gibi devam ettiriyor.  Vücut  zindeliğini,  çocukluğundan beri  hobisi olan müzik, kayak sporu ve avcılığa borçlu olduğunu söyleyen seksen dört yaşındaki Ahmet Ökçü, sazı ve sözüyle hem eğleniyor hem de etrafına neşe şaçıyor.

      Yozgat’ta yaşayan emekli Ahmet Ökçü, Yozgatlı işadamı Mehmet Saygı’nın ofisine renk katıyor.  İşadamı Saygı’nın, tarihi, kültürel,  folklorik ve dekoratif objelerle bezenen  çalışma ofisinde misafirlere müzik ziyafeti veren amatör sanatçı Ahmet Ökçü, gençlere taş çıkartıyor.  Öğrencilik yıllarında müzikle tanıştığını dile getiren  Ökçü, “ilk sazını,  erkek sanat okulu öğrencisi iken söğüt kütüğü ve dut ağacından kendi ellerimle yaparak, tezenemi sazın telleriyle buluşturdum.” diyerek  bağlama tutkusunun çocukluk yıllarına dayandığını vurguladı.

      Seksenlik Dede Ahmet Ökçü, gençlik yıllarında  Ankara’da gazinolarda da sahneye çıktığını hatırlatarak, bedenimdeki burnzindeliği, çocukluğumdan beri amatör olarak uğraştığım av ve kayak sporuna borçluyum. Bağlamam ise ana neşe kaynağım “diye konuştu.

      Yozgatlı işadamı Mehmet Saygı’nın çalışma ofisine sık sık geldiğini söyleyen Ökçü, konuklara eski türkülerden kısa kısa  söyleyerek çalışma ofisine neşe katıyor.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.