BU SES YOZGAT'TA

BU SES YOZGAT'TA
Türk müziğinde ayrı bir yeri olan Nida Tüfekçi'nin memleketi Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinden yetişen Liseli Eda,hem beğeni topladı hem de beni keşfedin bu ses Yozgat'ta dedirtti adeta.10.11.2016 00:00

Yozgat Nida Tüfekçi Güzel sanatlar Lisesi son sınıf öğrencisi Eda Gündüz,  yorumu, sahneye olan hakimiyeti ve mikrofonik sesiyle müzik gelecek vaad ediyor. Doğup büyüdüğü Akdağmadeni’nden yetişip ülkemizin müzik kültürüne  ismini altın harflerle yazdıran Nida Tüfekçi’nin adını taşıyan “Güzel Sanatlar Lisesi”nde okuyan Eda, adeta sesimi keşfedin diyor yetkililere.

 10 Kasım Atatürk’ü Anma programında  Atatürk’ün sevdiği şarkıları ı seslendiren Eda Gündüz,  Vali Kemal Yurtnaç ve belediye başkanı Kazım Arslan başta olmak üzere salonu dolduran kalabalığın takdirini topladı.  “Nazende sevdiğim” adlı şarkıyla salondan alkış toplayan Eda Gündüz, ikinci kez solo olarak sahneye çıkmasında seslendirdiği “Yeni Cami Avlusunda Ezan Sesi var” adlı şarkıyla  beğenisini ikiye katladı.  

    Müziğe olan tutkusunun,  Akdağmadeni Muşalikalesi İlköğretim Okulunda başladığını söyleyen  liseli Eda, bu yeteneğini geliştirmek için Güzel Sanatlar Lisesi’ni tercih ettiğini belirterek “ müziği seviyorum, sahneyi seviyorum, var olan yeteneğimi geliştirmek istiyorum, Türk halk müziği, sanat müziği, hafif müzik, ara sıra da batı müziği de okuyorum  “ diyerek,  boş vakitlerinde çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

        Sahneye olan hakimiyeti, masumane duruşu, kendine has yorumu, mütevazılığı  ve  kattığı duygularıyla  dinleyicileri mest  eden son sınıf öğrencisi Eda Gündüz, Yozgat için müzikte bir değer oluşturuyor. Müziğe olan ilgisiyle bilinen belediye başkanı Kazım Arslan’ın da dikkatini çeken Eda Gündüz’ü Vali Kemal Yurtnaç da program sonunda tebrik ederek, karşılıksız bırakmadı.


Etiketler: eda gündüz - yozgat

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.