Başkent Eğitimine Yozgatlı Eli

Başkent Eğitimine Yozgatlı Eli
O, tipik bir Yozgat çocuğu…edebiyatçı, şair, yazar, eğitimci…Dahası hoşgörü ve sevecen tavırları, mütevazı kişiliği ve özverili çalışmalarıyla Akdağmadeni’nden, Çukurova’ya uzanan başarı öyküsünü Başkente yönetici olarak atanarak taçlandırdı.02.11.2018 00:00

Eğitim hayatından bürokrasideki görevine kadar istikrarlı ve bir  o  kadar da başarılı grafik çizen hemşehrimiz yazar ve şair Hayati Koca,  başkente İl Milli Eğitim müdür yardımcısı oldu.

Eğitimci,  yazar ve şair Koca, ilköğrenimini Akdağmadeni ilçesi Körük Köyü’nde ortaöğrenimini ise Yozgat İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Çukurova Üniversitesi’nde lisans öğrenimi tamamlayan ve bir süre Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak görev yapan genç ve  başarılı eğitimci yazar Koca, Adana-Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü iken Adana İl Milli Eğitim Müdür yardımcılığı görevine getirildi. Adana’daki görevini dört yıldan beri başarıyla sürdüren  genç eğitimci hemşehrimiz Hayati Koca, Başkentin de  dikkatini üzerine çekince, Ankara İl Mili Eğitim Müdür yardımcılığına terfi etti.Öz geçmişini; başarı, üstün başarı ve aylıkla ödüllerle renklendiren Koca, bürokrasideki yerinin yanı sıra; bir çok ilmi, mesleki ve akademik çalışmasını okuyucularıyla buluşturdu.  Ayrıca koyu bir Trabzonspor taraftarı olan Koca’nın, Trabzonspor’u konu edindiği   “Futbolun Karakter  Heykeli” adlı eseri başta olmak üzere inceleme, araştırma ve şiir alanında dört kitabı yayımlandı.

         Bürokraside ve edebiyat alanında gelecek vadeden genç hemşehrimiz, inceleme ve araştırma alanındaki çalışmalarını halen sürdürürken bir yandan da doktorasını tamamlamaya çalışıyor.

Etiketler: hayati koca - körük köyü - yozgat

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.