Bakan'ın Özel Kalem Müdürü, beldesine talip

Bakan'ın Özel Kalem Müdürü, beldesine talip
Etkin siyasetçilerden bakan Bekir Bozdağ'ın uzun süre özel kalem müdürlüğünü yapan Burhan Güvenç, doğum yeri olan Yozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Yeniyer beldesine Ak Partiden belediye başkanı adayı oldu.17.02.2019 00:00

Eski bakan ve başbakan yardımcılarından halen Anayasa komisyonu başkanı Bekir Bozdağ’ın yıllarca danışmanlığını ve özel kalem müdürlüğünü yürüten Burhan Güvenç, başkanlığına talip oluğu doğum yeri Yeniyer  beldesini sosyal ve kültürel açıdan daha yaşanılabilir hale getirmek için bilgi ve birikimlerini seferber edecek.

 Sorgun ilçesinin  Karakız ile Ahmetfakılı beldelerinin birleşmesiyle  “Yeniyer “ adıyla yeniden oluşan beldenin, kazandırılacak hizmetlerle çehresinin değişeceğini söyleyen Yeniyer Belediye başkan adayı Burhan Güvenç,  “Amacımız, bilgi ve birikimlerimizi doğduğumuz topraklara borcumuzu ödemek” diyerek yapacağı projeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Başta, belde ile ilçe merkezi arsındaki  ulaşım sorunu olmak üzere  bir çok sorun ve beklentilere çözüm üreteceğini vurgulayan Güvenç “Allah nasip eder de göreve layık görülürsek, beldemizdeki her  iki mahalleye de farkındalık oluşturacak hizmetler kazandıracağız. Sosyal ve kültürel alanlar oluşturacağız. Mevcutları da daha kullanılabilir hale getireceğiz” şeklinde  yapacakları hizmetleri sıraladı.

Ayrıca, belde içerisindeki hizmet anlayışının ise, ilçe merkezinde hangi hizmet sunuluyorsa, belde sakinlerine de aynı hizmeti sunacağını vurgulayan Güvenç “ Alt yapı, eğitim, kültür, sosyal hayat,spor, yaş gruplarına göre park ve dinlenme alanları  gibi hizmet önceliği olacağını ifade etti.

Seçim çalışmalarını mütevazı şekilde sürdüren Ak Parti belediye başkan adayı Burhan Güvenç, belde de en büyük eksikliğin ekmek fırını olduğunun da altını çizerek "Kısacası bir şehirde ne varsa hepsini beldemize kazandıracağız" diye konuştu.

 


Etiketler: burhan güvenç. karakız

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.