BAKAN BOZDAĞ YOZGAT'TA KONFERANS VERDİ

BAKAN BOZDAĞ YOZGAT'TA KONFERANS VERDİ
Adalet eski Bakanı ve Yozgat milletvekili Bekir Bozdağ,Yozgat'ta verdiği geniş katılımlı konferansta yeni anayasa, yeni Türkiye ve başkanlık sistemi hakkında doyurucu bilgiler aktardı.07.05.2015 19:10
        Bozok Üniversitesi İlahiyat fakültesi öğrencileri tarafından oluşturulan Cihannüma Öğrenci Topluluğu tarafından, Yozgat'ta düzenlenen konferansta konuşan eski Bakan Bozdağ anayasanın ağırlıklı konu edinildiği konferansta, hazırlanacak yeni anayasa'nın, "Amayasa" değil "Anayasa"  olacağını vurguladı.

       Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlenen proğrama, Rektör Prof.Dr  Tamer Uçar, İl Jandarma Komutanı, Cumhuriyet Başsavcısı ve kamu  kurum yetkilileri, STK temsilcileri, akademik personel  ve üniversite öğrencileri katıldı. Bozdağ, katılımcılarla ülke gündemini oluşturan yeni anayasa, yeni Türkiye ve başkanlık sistemi hakkında geniş ve önemli bilgiler paylaştı.

        adalet eski Bakanı Bekir Bozdağ, hazırlanacak yeni anayasaya ilişkin olarak, farklı yorumlara meydan vermeyecek bir anayasa olacağını belirterek, "Bu anayasa "Amayasa" değil, gerçek anlamda "Anayasa" olacak, 367 krizi gibi konulara mahal bırakmayacak" dedi. Bozdağ " Yeni Anayasa, yeni Türkiye'nin son anayasası olacaktır. Bu anayasayı hep beraber yapacağız ve darbe ruhu taşımayan bir anayasa olacaktır. Anayasa, baştan aşağı değişmeyecek, baştan aşağı çöp kutusuna atılarak, yeni baştan bir yeni anayasa yapılacaktır." diye konuştu.

       Başkanlık sistemine genişçe değinen Bakan Bozdağ "Başkanlık sistemi kırallık diyen, yalanın büyüğünü söyler" diyerek başkanlık sisteminde zayıfların yer almayacağını tam aksine güçlü iktidarlar doğuracağını vurguladı.Bozdağ, geçmişteki iktidarlardan söz ederek, sol görüşlü liderlerin aksine sağ görüşlü tüm liderlerin başkanlık sistemini seçim beyannamelerine aldığını hstırlattı.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.