20 Bin Lira Bulunmazsa Böbrekleri Çürüyecek

20 Bin Lira Bulunmazsa Böbrekleri Çürüyecek
İdrar torbasındaki his kaybından dolayı böbreklerine idrar kaçan 12 yaşındaki Sait Enes için 20 bin lira bulunmazsa böbrekleri çürüyüp diyaliz makinesine bağlı yaşayacak.30.04.2016 00:00

Yozgat'ta belinde kitle ile doğan bir yaşında iken ameliyat olan ve bugüne kadar 6 ameliyat geçiren Sait Enes Uslukılıç'a yapay mesane yapılabilmesi için 20 bin lira gerekiyor. Günde 8 defa sonda takılan Sait Enes'in annesi Yasemin Uslukılıç, oğlunun bir an önce ameliyat olarak sağlığına kavuşmasını istiyor.

"12 YILDIR HASTANELERDEYİZ"

Anne Uslukılıç, çocuğunun doğumundan sonra 12 yıldır sürekli hastanelerle uğraştıklarını belirterek, "Çocuğum bir yaşında iken belindeki kitleden bir ameliyat oldu. Daha sonra ameliyatlar sürdü bu güne kadar 6 ameliyat oldu" dedi.

İdrar torbasındaki his kaybından dolayı Sait Enes'in çişinin geldiğini hissedemediğini ifade eden Anne Uslukılıç, "İdrar torbası dolunca böbreklere idrar kaçmış sağ böbreği çok az çalışıyor, sol böbreğinde de hastalık başlamış.

YAPAY MESANE AMELİYATI İÇİN 20 BİN LİRA GEREKLİ

Yapay mesane için ameliyat olması gerekiyor. Ameliyat için ise 20 bin lira lazım. Eşim asgari ücretle çalışıyor. Evimiz kira, 20 bin lirayı bulamıyoruz. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ettik, ameliyat masrafını karşılayamayacaklarını söylediler. Cumhurbaşkanımızdan, başbakanımızdan ve bakanlarımızdan yardım bekliyoruz. Cumhurbaşkanımıza bu konuda mektup yazdım, daha cevap gelmedi" diye konuştu.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.