Tanap Çalışmaları Yozgat'ta Hızla İlerliyor

Tanap Çalışmaları Yozgat'ta Hızla İlerliyor
Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP), çalışmaları Yozgat il sınırları içerisinde aralıksız sürüyor.04.10.2016 00:00


TANAP kapsamında doğudan batıya doğru boru hattı döşeme çalışmaları sürerkenYozgat il sınırları içerisinde döşenen boruların üzeri kapatılmaya başladı.

Türkiye ve Azerbaycan tarafından ortaklaşa yürütülen projelerin enerji alanındaki en önemli temsilcilerinden biri olan TANAP Projesi'nin Yozgat il sınırları içerisindeki çalışmalar hızla devam ediyor. Boru hattı doğudan batıya doğru hızlı bir şekilde ilerlerken, Yozgat il sınırları içerisinde döşenen boruların üzeri kapatılmaya başladı.

Avrupa'nın ve Türkiye'nin doğalgaz ihtiyacını karşılamayı bunun yanı sıra bölgede gaz çeşitliliğinin sağlanmasını hedefleyen dev bir proje olan TANAP, Türkiye Gürcistansınırında Ardahan'ın Posof ilçesi Türkgözü Köyünden başlayarak Yozgat'ın da içerisinde yer aldığı 20 ilden geçecek ve Edirne'nin İpsala ilçesinde son bulacak. Projede Avrupaülkelerine doğalgaz aktaracak olan Trans Adriatic Pipeline Doğal Gaz Boru Hattı'na bağlanacak. Proje kapsamında Türkiye sınırları içerisinde biri Eskişehir ve diğeriTrakya'da olmak üzere, ulusal doğalgaz iletim şebekesine bağlantı için iki çıkış noktası yer alacak.

Diğer EKONOMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.