Okul öncesi eğitim için aileler ziyaret ediliyor

Okul öncesi eğitim için aileler ziyaret  ediliyor
Kadışehri Kaymakamlığı tarafından yönetilen “Okul Öncesi Eğitimde Kalite ve Başarıyı Artırma Eylem planı” kapsamında okul öncesi eğitim yaşındaki çocukların aile ziyaretleri başladı.29.11.2013 00:00

Yozgat’ın Kadışehri Kaymakamlığı tarafından ‘okul öncesi eğitimde kalite ve başarıyı artırma eylem planı’ kapsamında başlatılan çalışmalarla eğitim yaşındaki çocukların aileleri ziyaret edilerek okul öncesi eğitimin önemi anlatıldı.

    Kaymakam Ali Doğan’ın bizzat kontrolünde gerçekleştirilen çalışmalar doğrultusunda öncelikle okul öncesi sınıfların donamın ihtiyacı karşılandı. Daha sonra hedefler ve hedeflerin gerçekleşmesi için yapılacak çalışmalar kararlaştırıldı.

    Ali Doğan, eğitimin en önemli ayağı olan okul öncesi eğitimde farkındalık oluşturmak, çocukları okul öncesine özendirmek ve aileleri bilgilendirmek için bu yılda kapsamlı çalışmalar yapılacağını söyledi. Kaymakam Doğan, "Okul öncesi eğitimde okullaşma oranını arttırmak için oluşturulan bilgilendirme ekipleri 48-66 ay grubundaki toplam 336 öğrenciye ulaştı. Ayrıca, kayıt çağında olan bütün okul öncesi öğrencilerine ulaştırılmak üzere eğitim setleri alımı yaptırıldı. İçinde 1 adet boyama kitabı, 1 adet okuma kitabı, oyun hamurları, boya kalemleri ve makas bulunan eğitim setleri okulların bilgilendirme ekipleri tarafından öğrencilere ziyaretler esnasında ulaştırıldı. Maddi durumu zayıf olan öğrenci velilerine çocuklarını kayıt yaptırdıkları takdirde 100 TL yardım yapılacağı da bu ziyaretlerde velilere iletildi." dedi.


Etiketler: kadışehri kaymakamlığı

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.