Bozok Üniversitesinde 'Yatak başı hemşireliğinde liderlik' anlatıldı

Bozok Üniversitesinde 'Yatak başı hemşireliğinde liderlik' anlatıldı
Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi Salonu'nda düzenlenen konferansa Üniversite Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sevinç Polat, Üniversite Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile Yozgat Devlet Hastanesi’nde çalışan hemşireler, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi ve Bozok Üniversitesi öğretim üyeleri, Yozgat Atatürk Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri katıldı.28.11.2013 23:21
Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi Salonu'nda düzenlenen konferansa Üniversite Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sevinç Polat, Üniversite Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile Yozgat Devlet Hastanesi’nde çalışan hemşireler, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi ve Bozok Üniversitesi öğretim üyeleri, Yozgat Atatürk Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri katıldı.

    Konferansa konuşmacı olarak katılan Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Nurgül Platin, 'Yatak başı hemşireliğinde liderlik' konusunu hemşire ve hemşire adaylarına anlattı. Prof. Dr. Nurgül Platin, hemşirelik mesleğinin insanlık açısından kutsal meslekler arasında yer aldığını belirterek bu kutsal mesleğin farkına ve farkındalığına varılması gerektiğini vurguladı. Yatak başı hemşireliğinde liderliğin hastayı kritik bir aşamadan planlı bir biçimde daha güvenli bir aşamaya getirmek olduğunu ifade eden Prof. Dr. Nurgül Platin, insancıl boyut, teknik ve bilimsel gibi yaklaşımların hemşireler tarafından içselleştirilerek özümsenmesi gerektiğini kaydetti.

    Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar da sağlık alanında Yozgat’ta ve üniversite de çok güzel çalışmaların yapıldığını söyledi. Hemşirelik mesleğinin güç çalışma şartları altında özveri, sabır ve hoşgörü kavramlarını içinde barındıran meşakkatli bir meslek olduğunu kaydeden Uçar, morfoloji binası ve yeni yapılacak araştırma ve uygulama hastanesi ile birlikte kampüsün sağlık kampüsüne dönüşeceğini ifade etti.

    Konuşmaların ardından Rektör Uçar, Prof. Dr. Nurgül Platin’e günün anısına plaket takdim etti.

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.