Bozok Üniversitesi büyümeye devam ediyor

Bozok Üniversitesi büyümeye devam ediyor
Yozgat Bozok Ünivesitesi Mühendislik Fakültesi ve Akdemik Birimler Kompleksi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kampüsü Batı yerleşkesinde düzenlenen temel atma törenine Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Yozgat Milletvekilleri Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer, İl Jandarma Komutanı Albay Recep Yalçınkaya, Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, Bozok Üniversitesi Rektörü Tamer Uçar, Toplu Konut İdaresi Başkan Vekili Muhsin Soylu, kaymakamlar, belediye başkanları, daire müdürleri katıldı.01.12.2013 09:21

 

Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kampüsü Batı yerleşkesinde düzenlenen temel atma törenine Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Yozgat Milletvekilleri Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer, İl Jandarma Komutanı Albay Recep Yalçınkaya, Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, Bozok Üniversitesi Rektörü Tamer Uçar, Toplu Konut İdaresi Başkan Vekili Muhsin Soylu, kaymakamlar, belediye başkanları, daire müdürleri katıldı.

Törende konuşan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Bozok Üniversitesi'nin Türkiye'mizin diğer üniversiteleri gibi büyümeye, gelişmeye, değişmeye Yozgat ve ülkemize hizmet sumaya devam ettiğini belirterek, "Bozok Üniversitesi, Yozgat'ın gelişimi için son derece önemli olan hizmet binalarının temelinin atılmaya devam ediyor. Yozgat Bozok Üniversitesi 2006 yılında kurulduğu zaman hepimiz buranın gün gelip, Yozgat'ımızın ve Türkiye'mizin ana merkezlerinden, eğitim, bilim ve kültür yuvalarından biri olacağına inanıyor ve bu inancımızı hayata geçirmek için çok çalışmamız gerektiğini de biliyorduk. Bu çerçevede o günden bu güne hamdolsun Bozok Üniversitesi Türkiye'mizin diğer üniversiteleri gibi büyümeye gelişmeye değişmeye Yozgat'ımıza ve Türkiye'mize insanımıza hizmet sumaya devam ediyor. Her geçen gün başarılarına yenilerini ekliyor. Bizde bir Yozgatlı olarak bu üniversitelerin bu yuvaların daha iyi olmasına isteyen biri olarak ortaya çıkan bu tablodan hep iftihar duyuyoruz" dedi.

'Üniversiteler, Şehirlerin gelişmesinde

Lokomotif görevi üstlenir'

Anadolu şehirlerinin gelişmesinde üniversitelerin lokomitif görevi üstlendiği ifade eden Başbakan Yardımcısı Bozdağ," Hükümet olarak üniversitlerin desteklenmesi noktasında her türlü imkanı sunuyoruz. Yapılan yatırımlarla Bozok Üniversitesi'nin büyük bir kente, bilim kentine dönüştüğüne şahitlik etmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Fakülte binaları, laboratuarları, tekno kenti, camileri ve hastanesi ile Bozok Üniversitesi iftihar kaynağı olmuştur" diye konuştu.

 

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar ise, Bozok Üniversitesinin gelişimini hızla sürdürdüğünü, Tarım ve Doğa Bilimleri Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi ve sosyal donatılarla birlikte önemli mesafeler kat ettiğini belirterek, "Geçtiğimiz yıl itibari ile Sağlık Yüksek okulu hizmete geçti. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu inşaatı bitmek üzere. Spor yapılarına yenileri eklendi. Bugün de yine yeni Mühendislik Fakültesi ve merkezi derslikler kompleksinin temelini atmak üzere bir araya gelmiş bulunmaktayız. Yine yolun bu kısmında bugün temelini atacağımız olan binalar kompleksi ise 8 bloktan oluşuyor. Rektörlük binasının yanı sıra mühendislik binası merkezi derslikler toplamda 52 bin metre kare bir alan oluşturmuş olacağız" diye konuştu.

 

Rektör Uçar, Üniversitenin yapımında

Katkısı bulananlara teşekkür etti

 

Konuşmaların ardından Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, üniversiteye katkılarından dolayı Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı ve Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer'e teşekkür plaketi verdi. Daha sonra Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı ve katılımcılar, kompleksin temeline ilk harcı döken butona bastıktan sonra tören alanında incelemelerde bulundu.

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.